• Aydın Doğan Vakfı'nın ve Baba Beni Okula Gönder seferberliği kapsamında yaptırılan yurtlarda kalan 36 başarılı kız öğrenci, Vakfın konuğu olarak 23 Nisan haftasında ‘Başarı Beni İstanbul’a Götürüyor’ etkinliğine katıldı. Gezi kapsamında İstanbul’un tarihi yerlerini görme fırsatı bulan öğrenciler ayrıca kültürel etkinliklere de katıldı. 24 Nisan’da Başarılı Kızlar için düzenlenen ödül törenine oyuncu Mert Fırat da katılarak öğrencilerle sohbet etti.

  Aydın Doğan Vakfı'nın ve Baba Beni Okula Gönder seferberliği kapsamında yaptırılan yurtlarda kalan 36 başarılı kız öğrenci, Vakfın konuğu olarak 23 Nisan haftasında ‘Başarı Beni İstanbul’a Götürüyor’ etkinliğine katıldı.
 • Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu 14. dönem mezunları için 22 Nisan Pazartesi günü okulda tören düzenlendi. Törene Aydın Doğan Vakfı Kurucusu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan da katıldı.

  Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu 14. dönem mezunları için 22 Nisan Pazartesi günü okulda tören düzenlendi. Törene Aydın Doğan Vakfı Kurucusu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan da katıldı.
 • Karikatür de hoşgörü ve sağduyuya dayalı, farklı düşünce ve inançlara açık bir toplumun temel yapıtaşları arasında yer almaktadır. Bu düşünceden hareketle düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması bugün dünyada “Karikatürlerin Oscar”ı olarak bilinmektedir.
 • 23. Aydın Doğan Ödülü Şener Şen’e verildi.

  15 Nisan 2019 tarihinde oluşturuldu

  ‘Aydın Doğan Ödülü’, bu yıl 12 Nisan Cuma akşamı gerçekleşen ödül töreniyle Sinema alanında Şener Şen’e verildi.
 • Genç İletişimciler Yarışması başlıyor

  04 Nisan 2019 tarihinde oluşturuldu

  TGC ve ADV Genç İletişimciler Yarışması’nı ortak düzenleyecek

  Genç İletişimciler Yarışması, yeni dönemde Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Aydın Doğan Vakfı’nın ortak girişimiyle düzenlenmeye devam ediyor. Bu yıl 30.’su gerçekleşecek olan yarışmaya başvurular 29 Nisan 2019 tarihinden itibaren yapılabilecek.
 • Aydın Doğan Vakfı tarafından, her yıl kültür, sanat, edebiyat ve bilim alanlarında, başarıya ulaşmış kişileri ödüllendirmek amacıyla verilen ve Türkiye’nin en saygın ödüllerinden biri olarak kabul edilen ‘Aydın Doğan Ödülü’ne bu yıl Şener Şen layık görüldü.

  Aydın Doğan Vakfı tarafından, her yıl kültür, sanat, edebiyat ve bilim alanlarında, başarıya ulaşmış kişileri ödüllendirmek amacıyla verilen ve Türkiye’nin en saygın ödüllerinden biri olarak kabul edilen ‘Aydın Doğan Ödülü’ne bu yıl Şener Şen layık görüldü.
 • Karikatür Oscar’ının 35. Yılı Kutlandı

  27 Kasım’da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törenle 35.’si düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın bu yılki birincileri Dokhshid Ghodratipour (İran) ve Jugoslav Vlahovic (Sırbistan) oldu.
 • Bu sene dördüncüsü düzenlenen Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı, "Güçlü Kızlar Güçlü Yarınlar: Kız Çocuklarının Bilim, Sanat ve Spor Yoluyla Güçlenmesi" temasıyla gerçekleşti.

  Bu sene dördüncüsü düzenlenen Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı, "Güçlü Kızlar Güçlü Yarınlar: Kız Çocuklarının Bilim, Sanat ve Spor Yoluyla Güçlenmesi" temasıyla gerçekleşti.
 • Dünya karikatürünün Oscar’ı 35. Yılında

  Seçici Kurul, bu seneki yarışmada iki çalışmayı birinciliğe layık gördü. Dokhshid Ghodratipour (İran) ve Jugoslav Vlahovic (Sırbistan) birinciliği paylaşırken, ikinci Shahrokh Heidari (İran), üçüncü ise Krzysztof Grzondziel (Polonya) oldu.
 • Aydın Doğan Vakfı’nın yaptırdığı yurtlarda ve Baba Beni Okula Gönder seferberliği kapsamında yaptırılan yurtlarda kala en başarılı 36 kız öğrenci, düzenlenen törenle ödüllerini aldı.
 • 22. Aydın Doğan Ödülü Arif Sağ'a Verildi

  05 Nisan 2018 tarihinde oluşturuldu

  Aydın Doğan Vakfı (ADV) tarafından, kültür, sanat, edebiyat ve bilim eserlerini, yaratıcılarının kişiliğinde ödüllendirmek amacıyla verilen ’Aydın Doğan Ödülü’ne, bu yıl Türk Halk Müziği sanatçısı Arif Sağ lâyık bulundu.
 • Aydın Doğan Vakfı'nın, iletişim fakültesi öğrencilerinin geleceğin yenilikçi, araştıran ve ilham veren medya liderleri olarak yetişmeleri amacıyla her yıl düzenlediği Genç İletişimciler Yarışması'nın 29'uncusu, bu yıl Yeditepe Üniversitesi'nde gerçekleşen ödül töreniyle sonuçlandı.
 • Aydın Doğan Vakfı (ADV) ve Eğitim Reformu Girişimi (ERG) iş birliği ile hazırlanan, PISA 2015 ve TIMSS 2015 verilerini kullanarak oluşturulan “Türkiye’de Cinsiyete Dayalı Başarı Farkı Araştırması”, akademisyenlerin de katılımı ile 20. Eğitim Politikası Semineri’nde değerlendirildi.
 • Hanzade Doğan Boyner, BM’de konuştu

  12 Şubat 2018 tarihinde oluşturuldu

  Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü vesilesiyle Birleşmiş Milletler’de bir konuşma yapan Hanzade Doğan Boyner, "Cinsiyet eşitliğini sağlamak için kadınlarımızı ve kızlarımızı bilimde güçlendirme çabalarını artıracağız" dedi.
 • Karikatür de hoşgörü ve sağduyuya dayalı, farklı düşünce ve inançlara açık bir toplumun temel yapıtaşları arasında yer almaktadır. Bu düşünceden hareketle düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması bugün dünyada “Karikatürlerin Oscar”ı olarak bilinmektedir.
 • Aydın Doğan Vakfı'nın, nitelikli medya çalışanı yetişmesine katkı sağlamak amacıyla her yıl düzenlediği Genç İletişimciler Yarışması'nın bu yılki finalistleri belli oldu.
 • Karikatür Oscarları verildi

  01 Aralık 2017 tarihinde oluşturuldu

  Yarışmaya bu yıl 63 ülkeden 641 sanatçı 2.220 karikatürle katıldı

  Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen ‘Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın kazananları 30 Kasım’da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törenle ödüllendirildi.
 • Aydın Doğan Vakfı’nın, Kurucusu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın mezun olduğu Erzincan Lisesi’nin, çok yönlü ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapımını üstlendiği Aydın Doğan Öğrenci Merkezi ve Konferans Salonu, düzenlenen açılış töreniyle öğrencilerin kullanımına açıldı.
 • Aydın Doğan Vakfı, BM, UNFPA, UNICEF ve UN Women’ın ortaklığında düzenlenen Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı’nda tüm katılımcılar, eğitimde toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamanın, sürdürülebilir kalkınmaya giden en önemli yol olduğu görüşünde buluştu.
 • Bu sene 29.su düzenlenecek Genç İletişimciler Yarışması için başvurular gelen yoğun talep nedeniyle 24 Temmuz 2017 Pazartesi günü saat 17:00’a kadar uzatılmıştır. Bu tarihten itibaren yeni başvuru kabul edilmeyecektir.
 • Karikatür Oscarları’nın Sahipleri Belli Oldu

  20 Haziran 2017 tarihinde oluşturuldu

  Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması sonuçlandı. Uluslararası Seçici Kurul toplantısı 19 Haziran Pazartesi günü Bodrum Işıl Club’da gerçekleştirildi.

  Seçici Kurul, yarışmada Birinciliğe Ross Thomson (İngiltere), İkinciliğe Shahram Rezaei (İran), Üçüncülüğe Raimundo Rucke Santos Souza (Brezilya)’ı değer gördü.
 • Aydın Doğan Vakfı'nın yaptırdığı yurtlarda ve Baba Beni Okula Gönder seferberliği kapsamında yaptırılan yurtlarda kalan 36 kız öğrenci, öğretmenleriyle birlikte 19 Mayıs haftasında Vakfın konuğu olarak İstanbul'a geldi. Başarılarıyla öne çıkan kız öğrencilere ödüllerini, Vakıf Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Eroğlu ve Doğan Grubu yöneticileri verdi.

  Aydın Doğan Vakfı’nın 2009 yılından beri düzenlediği ve 2014 yılından beri Baba Beni Okula Gönder seferberliği kapsamında yaptırılan yurtlarda kalan öğrencilerin de dahil olduğu ‘Başarı Beni İstanbul’a Götürüyor’ gezisi kapsamında 36 başarılı kız öğrenci ve onlara eşlik eden öğretmenleri, 16-20 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da ağırlandı.
 • Aydın Doğan Vakfı, UNFPA, UNICEF ve UN Women’ın ortaklığında ve Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Grubu danışmanlığında düzenlediği “Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı” etkinliğiyle, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından 16 yıldır verilen Altın Pusula Ödülü’nün sahibi oldu.

  Türkiye'de kız çocuklarının eğitim konusunda yaşadığı sorunları ve eğitimin kız çocuklarının hayatında yarattığı farkı ortaya koyma hedefiyle hayata geçen platform, “Gündem Yönetimi” kategorisinin kazanan projesi oldu.
 • 21. Aydın Doğan Ödülü’nün Sahibi Neş’e Erdok

  11 Mayıs 2017 tarihinde oluşturuldu

  Aydın Doğan Vakfı tarafından, kültür, sanat, edebiyat, bilim eserlerini, yaratıcılarının kişiliğinde ödüllendirmek amacıyla verilen ‘Aydın Doğan Ödülü’ne, bu yıl ressam Neş’e Erdok layık görüldü.

  Aydın Doğan Vakfı tarafından, 1996 yılından bu yana her yıl, kültür, sanat, edebiyat, bilim gibi farklı alanlarda, ulusal ve uluslararası platformlarda övgü kazanan kişi ve kurumları ödüllendirmek amacıyla verilen Aydın Doğan Ödülü bu yıl figüratif anlatımıyla Türk çağdaş resim sanatının öncüleri arasında yer alan Neş’e Erdok’a verildi.
 • Bu sene 29.su düzenlenecek Genç İletişimciler Yarışması için başvurular 17 Nisan'da başlıyor.
 • Aydın Doğan Vakfı’nın, iletişim fakültesi öğrencilerinin geleceğin çağdaş medya liderleri olarak yetişmelerine destek vermek amacıyla her yıl düzenlediği Genç İletişimciler Yarışması’nın 28’incisi, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirilen törenle sonuçlandı.
 • Şiddet ve ayrımcılığın evrensel ve etik normları tehdit ettiği modern dünyada, hoşgörü duygusu her zamankinden daha çok önem kazanmaktadır.
 • Eğitim-öğretim faaliyetlerine 2005 yılında Aydın Doğan İlköğretim Okulu olarak başlayan ve 2015 - 2016 eğitim öğretim yılında Aydın Doğan Vakfı tarafından yenilenerek yeni ismini alan Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi’nin resmi açılışı, 5 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirildi.
 • Aydın Doğan Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde, ‘Baba Beni Okula Gönder’ seferberliği kapsamında açılan 33 kız öğrenci yurdunun yönetici ve öğretmenleri için her yıl düzenlediği eğitim bu yıl 20-23 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.
 • Karikatür Oscarları sahipleriyle buluştu

  24 Kasım 2016 tarihinde oluşturuldu

  Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 33’üncüsü düzenlenen "Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması"nın kazananları 22 Kasım’da gerçekleştirilen törende ödüllerine kavuştu. Ödül töreni öncesinde bu yıl ilk kez gerçekleştirilen, her yaş grubundan genç çizerlerin katılımıyla çeşitli atölyelerin düzenlendiği ‘Yeni Çizgiler, Yeni Çizerler’ Karikatür ve Mizah Festivali renkli anlara sahne oldu.
 • Tüm çalışmalarında kız çocuklarının eğitimi, güçlenmesi ve cinsiyet eşitliği konularını ön plana taşıyan Aydın Doğan Vakfı, 33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nda bu yıl "Güçlü Kızlar, Güçlü Bir Dünya" başlığıyla bir de Özel Ödül verdi. unuluyor.
 • Aydın Doğan Vakfı, UNFPA, UNICEF ve UN Women’ın ortaklığında bu yıl ikinci kez düzenlenen Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı, 11 Ekim tarihinde İstanbul Hilton Oteli’nin ev sahipliğinde yapıldı. Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Grubu danışmanlığında, ‘Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar’ temasıyla gerçekleştirilen ve kız çocuklarının karşılaştıkları engellerin ortadan kaldırılması, güçlendirilmesi ve insan haklarından eksiksiz yararlanmalarını sağlamayı hedefleyen konferans, ikinci yılında dünyaca ünlü isimlerin de katılımıyla uluslararası bir platforma dönüştü.
 • TED Koleji öğrencileriyle atölye çalışması

  17 Haziran 2016 tarihinde oluşturuldu

  33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması jüri üyeleri TED Bodrum Koleji öğrencileriyle bir karikatür atölyesinde bir araya geldiler. Öğrenciler, Türkiye’den Ercan Akyol ve Tan Oral ile İtalya’dan Assunta Toti Buratti, İran’dan Yalda Hasheminezhad, Kanada’dan Anita Kunz, Kolombiya’dan Elena Ospina, Arjantin’den Marlene Pohle’un yer aldığı jüri üyeleriyle birlikte çizimler yaparak keyifli vakit geçirdi.
 • Karikatür sanatına verdiği değer ile bilinen Aydın Doğan Vakfı’nın bu yıl 33.sünü düzenlediği “Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması”nın çoğunluğu kadınlardan oluşan uluslararası seçici kurulu, bu yılın en başarılı karikatürlerini seçti. Jüri toplantısı 13 Haziran 2016 Pazartesi günü, Bodrum Işıl Club’da gerçekleşti.
 • Futbolla değişen hayatlar

  21 Mayıs 2016 tarihinde oluşturuldu

  “Kızları çocuk yaşta evlilikten nasıl kurtarabilir, eğitimlerine nasıl yön verebiliriz?” Malatyalı beden eğitimi öğretmeni Doğan Çelebi, tam da bu soruyla yola çıktı ve dört sene önce Malatya Bayan Futbol Kulübü’nü kurdu. Aydın Doğan Vakfı’nın da desteklediği proje, meyvelerini veriyor. Bu sezon 3. Lig’i birincilikle tamamlayan şampiyon kızları, Malatya’da ziyaret ettik...
 • Aydın Doğan Vakfı'nın yaptırdığı yurtlarda ve Baba Beni Okula Gönder yurtlarında kalan 39 kız öğrenci öğretmenleriyle birlikte, Vakfın konuğu olarak İstanbul'a geldi.
 • Ülkemizde insani değerleri yüceltme amacıyla, Vakıf kurucusu Aydın Doğan adına verilen ‘Aydın Doğan Ödülü’ne, Vakfın 20. yılında Yönetim Kurulu’nun oybirliğiyle T.C. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı-AFAD layık görüldü.
 • Aydın Doğan Vakfı’ndan ‘Çalışan Kız Çocukları ve Eğitim’ Paneli
 • Aydın Doğan Vakfı’nın 32 yıldır düzenlediği “Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması”na katılan Mülteciler konulu karikatürlerinden oluşan seçki, Galeri Işık’dan sonra yoğun istek üzerine 2 Kasım 2015 Pazartesi gününden (bugün) itibaren Basın Müzesi’nde her gün 09:00 - 18:00 arası halkın izlenimine sunulmaya devam edecek.
 • Mülteciler Sergisi 13 Ekim Salı Günü Galeri Işık Teşvikiye’de Açıldı
 • Birleşmiş Milletler, Aydın Doğan Vakfı, UNFPA, UNICEF ve UN WOMEN, kız çocuklarının karşılaştıkları engellerin ortadan kaldırılması, güçlendirilmesi ve insan haklarından eksiksiz yararlanmasını sağlamak amacıyla bu yıl dördüncü kez kutlanacak olan 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü için bir konferans düzenledi.