Hanzade V. DOĞAN BOYNER - Vakıf Başkanı

Hanzade Doğan BoynerTürkiye’nin en büyük elektronik ticaret şirketi Hepsiburada.com’un kurucusu Hanzade Doğan Boyner, e-ticaret alanında Türk özel sektörünün en yetkin girişimcileri arasında yer almaktadır.

Boyner, Hâlihazırda Doğan Online, Doğan Gazetecilik ve Aydın Doğan Vakfı'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı, Doğan Burda ve Doğan Holding'te ise Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini sürdürmektedir.

London School of Economics'ten ekonomi dalında lisans derecesiyle mezun olduktan sonra, Londra'da Goldman Sachs International'ın İletişim, Medya ve Teknoloji Grubu'nda finansal analist olarak çalıştı. Columbia Üniversitesi'nden MBA derecesi aldığı yıl Türkiye'ye döndü ve Türkiye’nin en büyük internet holdingi Doğan Online’ı kurdu. 2003 yılında portföyünde Türkiye’nin en çok satan gazetesi Posta’nın da bulunduğu Doğan Gazetecilik’in CEO’su oldu. 2006 yılında Doğan Holding’in, iştiraki Petrol Ofisi üzerinde Orta Avrupa’nın önde gelen petrol ve gaz şirketi OMV ile rafineri, petrol arama ve üretim alanlarında stratejik işbirliği kurmak üzere yaptığı ortaklık anlaşması sırasında aktif rol aldı, ardından Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.

Brookings Enstitüsü Mütevelli Heyeti, Columbia Business School Gözetmenler Kurulu, Avrupa Dış İlişkiler Konseyi, Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği, Genç Başkanlar Organizasyonu ve Kadın Girişimcileri Derneği üyesi olan Doğan, kurucularından biri olduğu Global İlişkiler Forumu ile Dünya Gazeteciler Birliği’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak sivil toplumda aktif rol almaktadır.

Boyner, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi gibi Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri tarafından birçok kez “Yılın İş Kadını” seçilmiştir.

Boyner, aynı zamanda Türkiye'nin en başarılı sosyal sorumluluk projelerinden "Baba Beni Okula Gönder" seferberliğini yürütmektedir. Kız çocuklarının eğitiminin önündeki engelleri kaldırmayı hedefleyen bu proje çerçevesinde 10.500 kız çocuğuna burs verilmiş, 33 adet kız yurdu yaptırılmıştır.